עודפים תזונתיים

ביום יום אנו אוכלים פחמימות חלבונים ושומנים, כל אחד מחומרים אלו מספק לגוף את חומר הגלם להמשך פעילות וחיים. יכולות העיכול שלנו תלויות בגורמים פנימיים, אשר הם אלו שיקבעו מהי היכולת המטאבולית / חילוף החומרים בגוף. כאשר אנו מכניסים לגופינו כמות אוכל הגדולה מכמות הצריכה של הגוף, אזי הוא יאלץ להתמודד עם פינוי או ניצול העודפים.

לניצול עודפים אלו רצוי שנעסוק בספורט כך הגוף יאלץ להשתמש בעודפים אלו לטובה התחזקות, צמיחה וניצול אנרגיה. בגדול, פעילות אירובית וסיבולת לב ריאה תומך בניצול שומנים ופעילות אנ-ארובית חיזוק וצמיחת שריר תומך בניצול חלבונים.

אם אין אנו עוסקים בספורט אם עקב אי יכולת פיזית או סתם עצלנות אז עלינו לתת דגש על פינוי הפסולת העודפת. יש לדאוג שהיציאות תקינות ( יציאה אחת ביום ) שתן בהיר ותואם בכמותו לכמות השתיה והנוזלים שאנו צורכים, בלוטות ההזעה תקינות ( הזעה וריח ).

אכילת יתר הינה מנגנון הגנה של הגוף הנובע ממצוקה פיזית או ריגשית. זהו ההבדל בין הרעב לתאבון. תאבון מקושר לרגש זוהי הרגשה של הגוף הנובעת ממקור חיובי של שמחה ועונג. התאבון מתעורר איתנו בבוקר ופותח את יומנו בטעמים וריחות חדשים המחברים אותנו להנאה של היום.

רעב מאידך הינו תחושה, זהו מנגנון מצוקה של הגוף הדורש האבסה של אוכל מיידית. תחושת הרעב יכולה לבוא כהתבטאות לסטרס ולחץ וגם כהתבטאות של חוסר שהגוף נמצא בו.

חשקים למתוק. הפחמימה היא חומר הגלם הפשוט יותר והיא מרכבת מסוכר. היא משמשת כמקור לאנרגיה זמינה לתהליכים שונים בגוף הדורשים אנרגיה מהירה. בשגרה יעדיף הגוף לייצר אנרגיה ממולקולות השומן שהן מחזיקות ליותר זמן אנרגיה. כאשר אנו נמצאים תחת סרס מתמשך מערכות הגוף דורשות הרבה אנרגיה מהירה לפעילות שוטפת ולכן יעלו חשקים למתוק ולפחמימות ריקות.

מנגנון נוסף בו יש דרישה עודפת של סוכרים מגיעים בריבוי אוכלוסיית הפטריות בגוף אשר מתקיימות ממטבוליזם של סוכרים ופחמימות ריקות בעצמה. לפטריות יש יכולת להשפיע תחושתית על גופינו ולייצר חשקים עזים למתוק.

מיידע נוסף להתמודדות עם פטריה


 במאמרים מקושרים "אחרי מחלה" | "פסולת האורח"   | "ההתמודדות הטבעית"